חינוך מוזיקלי

אנו, בחברת 'תנועה בהנאה' מאמינים שבכל ילד טמונה יכולת מוזיקלית ושתפקידנו הוא לעזור ולממש אותה, שכן החינוך המוזיקלי תורם רבות להתפתחותם השכלית והרגשית של ילדינו וזאת מעבר להנאה הרבה אותה הם מפיקים בכל פעם מחדש מהמפגש עם עולם הצלילים.

תכנית הלימודים לחינוך מוזיקלי בתנועה בהנאה נבנתה ותוכננה בהתאם לסטנדרטים הגבוהים המקובלים בארץ ובעולם.  ד"ר דן שגיב, ראש החוג לתואר ראשון בחינוך מוזיקלי במכללת לוינסקי, עומד בראש צוות פיתוח תכנית הלימודים ומובילה בשנים האחרונות. בהתאם לרציונל העומד בבסיסה של התכנית, כל ילד זכאי לחינוך מוזיקלי מיטבי העשוי לשמש כמקפצה התפתחותית בכל המיומנויות הבסיסיות. עבודתם של המורים נעשית תוך הקפדה והעמקה בתחומים המערבים את יכולותיו המוטוריות, הקוגניטיביות והרגשיות של הילד.

השיעורים לילדי הגן מועברים בצורה חווייתית בנושאים הקרובים לעולמו של הילד- וכך בעזרת רגעים קסומים הוא לומד לאהוב את העולם המוזיקלי ולהיות פתוח אליו בכל פעם מחדש.

מטרתה העיקרית של התכנית היא הקניית כלים בסיסיים לפיתוח כישורים מוזיקליים בתחום הנגינה והשירה, לרבות הכרה עם מושגים מוזיקליים רלוונטיים.

 נושאי הלימוד במהלך השנה יותאמו למעגל השנה ולנושאים הנלמדים על ידי הגננת בחיי היום יום בגן.

  •  חגי תשרי
  • עבודה (תוך משחק) על נושאים מוזיקליים כגון: יחידות ריתמיות ותבניות מקצב, דינאמיקה, שינויי טמפו, הפסקות, הדגשות, פיסוק, צורה מוזיקלית, משקלים ועוד
  • תזמורת וכלי הקשה- תוך התנסות בכלי נגינה רבים ומגוונים
  • מהכלי לתנועה, מהתנועה לנגינה
  • עונות השנה
  • ימי הולדת

שיעורי המוזיקה מוצעים לגנים בפריסה ארצית במסגרת תל"ן ומועברים על ידי צוות מקצועי ומיומן- מורים בוגרי מכללות למוזיקה בעלי תעודת הוראה. אנו גאים בכך שצוות ההדרכה שלנו נבחר בקפידה על פי ניסיונם המקצועי והתאמתם הרבה לעבודה עם ילדים וכולם בעלי ניסיון, גישה וידע רב בעבודה עם הגיל הרך.

לפרטים ומידע נוסף אודות שיעורי המוזיקה בגנים צרו איתנו קשר כבר עכשיו.