חינוך מוסיקלי

אנו, בחברת 'תנועה בהנאה' מאמינים שבכל ילד טמונה יכולת מוסיקלית ושתפקידנו הוא לעזור ולממש אותה, שכן החינוך המוסיקלי תורם רבות להתפתחותם השכלית והרגשית של ילדינו וזאת מעבר להנאה הרבה אותה הם מפיקים בכל פעם מחדש מהמפגש עם עולם הצלילים.

תוכנית החינוך המוסיקלי שפותחה על ידינו היא תוכנית ייחודית וחווייתית המאפשרת לכל ילד להתנסות ולפתח את היכולות המוסיקליות שלו.

התוכנית בנויה לפי תוכנית שנתית המותאמת לשלבי התפתחותו של הילד ובהתאם לתוכנית השנתית הנלמדת בגן.

ייחודה של התוכנית הוא בכך שהיא כוללת חינוך מוסיקלי בשילוב של תרגילי תנועה במרחב- לשיפור ושכלול היכולות המוטוריות והקוגנטיביות של הילדים: פיתוח מיומנויות דיבור ושפה, הקשבה לעצמי ולאחר, פיתוח יכולת הריכוז וההתמדה, פיתוח הדמיון והרגש וכמובן פיתוח אהבת המוסיקה והצליל.

במסגרת השיעורים  נלמד ונתקדם במשך השנה, נאזין לסגנונות מוסיקליים שונים, נשתמש בדקלומים ושירים תוך משחקים מוסקליים יחודיים, ריקודים, האזנה מכוונת למוסיקה והתנסות בכלי נגינה שונים ומגוונים.

הפעילויות לילדי הגן מועברות בצורה חווייתית בנושאים הקרובים לעולמו של הילד- וכך בעזרת רגעים קסומים הוא לומד לאהוב את העולם המוסיקלי ולהיות פתוח אליו בכל פעם מחדש.

 

נושאי הלימוד במהלך השנה

√      חגי תשרי

√      עבודה (תוך משחק) על נושאים מוסיקליים כגון: יחידות ריתמיות ותבניות מקצב, דינאמיקה, שינויי טמפו, הפסקות, הדגשות,                 פיסוק, צורה מוסיקלית, משקלים ועוד

√      תזמורת וכלי הקשה- תוך התנסות בכלי נגינה רבים ומגוונים

√      מהכלי לתנועה, מהתנועה לנגינה

√      עונות השנה

√      ימי הולדת

 התוכנית מועברת ע"י מורות מוסמכות למוסיקה, בעלות ניסיון ורקע מוסיקלי עשיר.

 

היכן שמילים נכשלות, מוסיקה מדברת… (האנס כריסטיאן אנדרסן)

 

לפרטים ומידע נוסף אודות שיעורי המוסיקה בגנים צרו איתנו קשר כבר עכשיו