חינוך גופני

הידעתם שעד לפני עשרים שנה היו הילדים בתנועה כארבע שעות בממוצע בכל יום? כיום הם בתנועה רק כשעה בממוצע!

כשההזדמנויות של הילדים בימינו לצאת החוצה באופן חופשי ולהיות בתנועה מתמדת הולכות ומצטמצמות, ובמקביל חלק גדול מזמנם החופשי מתמלא בישיבה סטאטית, הם זקוקים יותר מתמיד לפעילות גופנית לצורך התפתחותם התקינה.

אנו ב'תנועה בהנאה' מאמינים שלתנועה נכונה בגיל הרך יש חשיבות רבה והיא צריכה להיות מוטמעת כך שהילד יתמיד בה גם לאורך חייו הבוגרים.

על מנת לממש ולפתח את הפוטנציאל התנועתי של כל ילד וילד יש לשלב בתבונה בין משחק ללמידה ובכך להשיג מספר מטרות: פיתוח יכולות מוטוריות, קוגנטיביות וחברתיות: פיתוח וחיזוק הדימוי והביטחון העצמי ועידוד של חשיבה עצמית, עידוד לאהבת התנועה - והכל תוך הנאה מרובה.

התוכנית לחינוך גופני של חברת 'תנועה בהנאה' מותאמת במלואה לתוכנית הליבה של החינוך הגופני במשרד החינוך ומופעלת מאז 2003 במאות גנים עירוניים (גילאי 3-6) במסגרת התל"ן.

התוכנית מציעה מפגש חוויתי ומהנה עם עולם התנועה והספורט ומותאמת לגילם של הילדים – תוך שימת דגש על יכולותיו האינדיבידואליות של כל ילד וילד.

הפעילות מבוססת על תוכנית שנתית ומחולקת לנושאים שונים ומגוונים תוך התאמה לשלבי ההתפתחות המוטורית, הקוגניטיבית והרגשית של הילדים. התוכנית בנויה בצורה הדרגתית ומורכבת מרצף של נושאים הקשורים האחד בשני – וכל שיעור מתבסס על הקודמים לו.

מדי חודש צוות המורים שלנו עובד עם ילדי הגן על נושא חדש ומרכזי הנלמד בעזרת אביזרים רבים ומגוונים שמטרתם גירוי ומשיכת תשומת ליבו של הילד- כך שתוך משחק והנאה רבה מועבר החומר הנלמד.

התוכנית היא דינאמית ומאפשרת גמישות בתכנים, כך שניתן לבצע בה התאמות ושינויים על פי דרישות הצוות ובהתאם ליכולותיהם ואופיים של הילדים.

המורים ב'תנועה בהנאה' עוקבים באופן רציף וקפדני אחר קצב התפתחותם של הילדים ומלווים אותם לאורך כל השנה- להשגת תוצאות אופטימאליות תוך הנאה מרובה .

הורי הילדים וצוות הגן מעודכנים באופן רציף ולאורך כל השנה בחוויית הלמידה אותה חווים הילדים על ידי לוח מידע חודשי.

 התוכנית מועברת ע"י מורים מוסמכים בעלי תואר ראשון בחינוך גופני ובתנועה ובעלי התמחות ספציפית בגיל הרך.

 

 

לפרטים ומידע נוסף אודות תוכנית החינוך הגופני בגנים  צרו איתנו קשר כבר עכשיו