דף הבית

 

חברת 'תנועה בהנאה' מפעילה מגוון רחב  של תוכניות העשרה ופעילויות לגיל הרך במאות גני ילדים עירוניים, מעונות, צהרונים וקייטנות ברחבי הארץ.

ייחודה של 'תנועה בהנאה' הוא באיכות ובמבחר התכנים אותם היא מציעה, בתחומי ההתמחות שלה: חינוך גופני, חינוך מוסיקלי אורח חיים בריא ואיכות הסביבה.

כל הפעילויות וההפעלות לילדים מבוססות על תוכנית שנתית ומחולקות לנושאים שונים ומגוונים תוך התאמה לשלבי ההתפתחות המוטורית, הקוגניטיבית והרגשית של הילדים.

צוות ההדרכה של 'תנועה בהנאה' כולל מעל למאה מורים לחינוך גופני ותנועה, כולם בעלי תעודת הוראה ובוגרי מכללות לחינוך גופני , מורים למוסיקה ובוגרי מכללות למוסיקה  וכן מורים לדרמה ולדרמה תרפיה. כל המורים הם בעלי ניסיון, גישה וידע רב בעבודה עם הגיל הרך – וכולם מאושרים ומפוקחים ע"י משרד החינוך.

בין לקוחות החברה : עיריית ראשל"צ, עיריית כפר סבא,  עיריית שוהם, עיריית יבנה, עיריית רחובות, מועצת תל- מונד ועוד..

מחלקת החינוך הגופני:

צוות 'תנועה בהנאה' מאמין  שלתנועה נכונה בגיל הרך יש חשיבות רבה והיא צריכה להיות מוטמעת כך שהילד יתמיד בה גם לאורך חייו הבוגרים- מתוך שאיפה לפתח את הילד מבחינה קוגניטיבית ומוטורית, תוך כדי תנועה, חוויה וכמובן הנאה.

התוכנית לחינוך גופני של חברת 'תנועה בהנאה' מותאמת במלואה לתוכנית הליבה של החינוך הגופני במשרד החינוך ומופעלת מאז 2003 במאות גנים עירוניים (גילאי 3-6) במסגרת התל"ן.

התוכנית מציעה מפגש חוויתי ומהנה עם עולם התנועה והספורט ומותאמת לגילם של הילדים – תוך שימת דגש על יכולותיו האינדיבידואליות של כל ילד וילד.

מחלקת המוסיקה:

תוכנית החינוך המוסיקלי שפותחה ע"י צוות 'תנועה בהנאה' היא תוכנית ייחודית וחווייתית המאפשרת לכל ילד להתנסות ולפתח את היכולות המוסיקליות שלו. התוכנית בנויה כתוכנית שנתית ומותאמת לשלבי התפתחותו של הילד ומותאמת לתוכנית השנתית הנלמדת בגן.

מוסיקה נלמדת בעיקר לשם הנאה עם זאת מחקרים בתחום מלמדים כי לימוד מוסיקה מפתח גם כישורים אינטלקטואליים וחברתיים.

 

מחלקת איכות הסביבה:

צוות 'תנועה בהנאה' מאמין כי ללימוד תוך חוויה ויצירה יש חשיבות רבה בגיל הרך ולכן

חברתנו כתבה סיפור ילדים ופעילות מותאמת – בנושא אורח חיים בריא ושמירה על איכות הסביבה.

הסיפור מותאם לימים אלה בהם נושא המחזור ונושא איכות הסביבה כה מרכזי וחשוב.

הפעילות מלווה בקטעים מוסיקליים נבחרים המותאמים להתרחשות העלילה ומחדירה לילדים בדרך חווייתית ומשעשעת את הצורך באורח חיים בריא, שמירה על הסביבה, שימוש חוזר בחומרים ובעיקר מיון פסולת ביתית לסוגי הפחים הקיימים בעיר.
הפעילות תכלול – הסבר על סוגי הפחים וסוג האשפה שיש להשליך לכול סוג פח לפי צבעו והכול כמובן בצורה חווייתית ומהנה לילדי הגנים.

בנוסף, מציעה החברה גם מבחר של סדנאות ייחודיות המותאמות לפעילות משותפת של הורי וילדי הגן ומבחר של הפעלות לגני ילדים- שהן חד פעמיות, ייחודיות ומותאמות לאירועים ומועדים שונים כגון: ראש שנה, ט"ו בשבט, חנוכה, פורים, יום המשפחה, גיבוש חברתי, מסיבת תחילה או סוף שנה.                                                                                                                                

כל הפעילויות לגני ילדים כמו גם ההפעלות הנוספות הן דינאמיות ומאפשרות גמישות בתכנים, כך שניתן לבצע בהן התאמות ושינויים על פי דרישות הצוות ובהתאם ליכולותיהם ואופיים של הילד והגן.

 

"בכל ילד נמצא חלל הזועק להתרגשות ואם לא נמלא אותו במשהו מרגש ומעניין וטוב בשבילו, הוא ימלא אותו במשהו מרגש ומעניין שאינו טוב בשבילו"

                                                                             תיאודור רוזוולט